Holdturneringer med sønderjyske hold

Senior motion D doubler (4 spillere) Pulje 604 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Ulkebøl 18739-978-2729
2Lysabild/Tandslet 58432-1669-3722
3Augustenborg 28427-2160-5317
4Augustenborg 18224-2453-5215
5Ulkebøl 27213-2936-638
6Ulkebøl 3703-3915-791
Read More
Kredsserien Vest Pulje 4
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Horsens 27768-23146-6387
2Næsby (O)7668-23144-6186
3Haderslev (O)7462-29133-6776
4Team Fyn 3 (O)7348-43115-9258
5Nr. Lyndelse 27244-47100-10251
6Vejlby IK (N)7440-5161-11350
7Varde7234-5751-12240
8Dybbøl 2 *trukket*700-910-1300
Read More
Serie 1, vest Pulje 4
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Vinding Sportsforening (VSF) (O)7664-13128-3483
2Ribe (O)7760-17119-3979
3Horsens 3 (N)7444-3397-7056
4Dalum Hjallese BK 37346-3176-6755
5Højbjerg 77442-3546-7054
6Aabenraa 27341-3689-7751
7Odense OBK 7 *trukket*7111-660-8814
8Nr. Lyndelse 3 *trukket*700-770-1100
Read More
Serie 1, vest Pulje 5
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Badminton Esbjerg 4 (O)7659-18113-3578
2Bramdrupdam BG IF7450-2797-6762
3Tarup-Pårup 27542-3589-7756
4Rødekro (O)7442-3570-7654
5Odense OBK 6 (O)7441-3671-8152
6Kerteminde7239-3886-8448
7Middelfart 27323-5451-8130
8Nr. Åby7012-6534-11012
Read More
Serie 1, vest Pulje 6
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Svendborg7769-892-2590
2Bolbro 27662-15126-4080
3Vinding Sportsforening (VSF) 2 (O)7552-25113-5567
4Dalum Hjallese BK 47450-2774-6162
5Team Fyn 47338-3974-8047
6Ringe 27226-5159-7932
7Aabenraa 3 *trukket*7111-660-8814
8Oversidder 5700-770-1100
Read More
Serie 2 (4+2) Pulje 4 - Syd BL
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Lysabild/Tandslet 15530-1060-2818
2Badminton Sønderborg 15322-1839-4212
3Vonsild 13112-1228-216
4Vejle 13112-1226-206
5Dybbøl 34112-2023-395
6Haderslev 2408-2422-481
Kolding KFUM 1Holdet trukket
Read More
Senior motion A doubler (4 spillere) Pulje 601 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Lysabild/Tandslet 210949-11102-4135
2Starup 110431-2974-7421
3Lysabild/Tandslet 310227-3368-7817
4Hjordkær 110227-3366-7317
5Vojens 110124-3662-8416
6Rødekro 29323-3156-6815
7Bov 19123-3161-7115
Read More
Senior motion B doubler (4 spillere) Pulje 602 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Rødekro 38532-1673-4122
2Kværs/Tørsbøl IF, Badmintonafd. 19528-2660-6520
3Lysabild/Tandslet 49428-2670-6018
4Hjordkær 28325-2356-5917
5Vojens 28324-2458-5415
6Starup 28213-3532-708
Read More
Senior motion C doubler (4 spillere) Pulje 603 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Ulkebøl 48846-294-932
2Dybbøl 410638-2284-5327
3Jels 18221-2742-5414
4Vojens 39220-3446-7612
5Rødekro 49117-3734-7311
6Lundtoft IF 18214-3436-718
Read More
Badminton Sønderjylland er en af de otte kredse under Badminton Danmark, der hver især hjælper med at give spillere og klubber de bedste oplevelser med badminton i Danmark.
Badminton DanmarkPrivatlivspoltik.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Badminton Soenderjylland We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications