Holdturneringer med sønderjyske hold

Senior motion B doubler (4 spillere) Pulje 602 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Rødekro 37529-1366-3320
2Hjordkær 27323-1950-5116
3Kværs/Tørsbøl IF, Badmintonafd. 17320-2243-5314
4Lysabild/Tandslet 47321-2154-4713
5Vojens 27321-2150-4713
6Starup 27212-3028-608
Read More
Senior motion C doubler (4 spillere) Pulje 603 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Ulkebøl 47740-282-828
2Dybbøl 47426-1657-3818
3Jels 17219-2338-4513
4Rødekro 47113-2925-569
5Lundtoft IF 17214-2835-598
6Vojens 37114-2831-628
Read More
Senior motion D doubler (4 spillere) Pulje 604 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Ulkebøl 16529-758-2321
2Augustenborg 27426-1656-4317
3Augustenborg 17223-1951-4215
4Lysabild/Tandslet 55220-1045-2214
5Ulkebøl 27213-2936-638
6Ulkebøl 3603-3314-671
Read More
Kredsserien Vest Pulje 4
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Horsens 27768-23146-6387
2Næsby (O)7668-23144-6186
3Haderslev (O)7462-29133-6776
4Team Fyn 3 (O)7348-43115-9258
5Nr. Lyndelse 27244-47100-10251
6Vejlby IK (N)7440-5161-11350
7Varde7234-5751-12240
8Dybbøl 2 *trukket*700-910-1300
Read More
Serie 1, vest Pulje 4
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Vinding Sportsforening (VSF) (O)7664-13128-3483
2Ribe (O)7760-17119-3979
3Horsens 3 (N)7444-3397-7056
4Dalum Hjallese BK 37346-3176-6755
5Højbjerg 77442-3546-7054
6Aabenraa 27341-3689-7751
7Odense OBK 7 *trukket*7111-660-8814
8Nr. Lyndelse 3 *trukket*700-770-1100
Read More
Serie 1, vest Pulje 5
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Badminton Esbjerg 4 (O)7659-18113-3578
2Bramdrupdam BG IF7450-2797-6762
3Tarup-Pårup 27542-3589-7756
4Rødekro (O)7442-3570-7654
5Odense OBK 6 (O)7441-3671-8152
6Kerteminde7239-3886-8448
7Middelfart 27323-5451-8130
8Nr. Åby7012-6534-11012
Read More
Serie 1, vest Pulje 6
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Svendborg7769-892-2590
2Bolbro 27662-15126-4080
3Vinding Sportsforening (VSF) 2 (O)7552-25113-5567
4Dalum Hjallese BK 47450-2774-6162
5Team Fyn 47338-3974-8047
6Ringe 27226-5159-7932
7Aabenraa 3 *trukket*7111-660-8814
8Oversidder 5700-770-1100
Read More
Serie 2 (4+2) Pulje 4 - Syd BL
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Lysabild/Tandslet 14423-945-2514
2Badminton Sønderborg 14217-1529-349
3Vejle 12111-523-56
4Vonsild 1219-720-115
5Dybbøl 34112-2023-395
6Haderslev 2408-2422-481
Kolding KFUM 1Holdet trukket
Read More
Senior motion A doubler (4 spillere) Pulje 601 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Lysabild/Tandslet 28739-981-3428
2Starup 18324-2458-6116
3Hjordkær 19225-2961-6416
4Rødekro 28322-2653-5815
5Bov 19123-3161-7115
6Vojens 18121-2752-6514
7Lysabild/Tandslet 38120-2853-6612
Read More
Badminton Sønderjylland er en af de otte kredse under Badminton Danmark, der hver især hjælper med at give spillere og klubber de bedste oplevelser med badminton i Danmark.
Badminton Danmark

Kontakt os

This field is required
This field is required
This field is required
This field is required
This field is required
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram